Star Max: Galaktický rytíř
2004, 27 min
Výroba: Martin Doležal

FILM (BETA)

Hrají: Martin Doležal, Daniel Adam, Jan Doležal, Miroslav Doležal a další
Příběh
"V galaktické republice vládnou nepokoje. Na místo vrchního kancléře galgaktického senátu usedl, s významnou podporou senátorů z Betisu, generál Sith z planety Paraas, svými odpůrci přezdívám též Parazit. Jeho vláda nebyla přijata jednohlasně, nesouhlas zazníval především z řad odpůrců jeho vize absolutního řádu, řádu strojů a techiky. Planeta Herbis se stala posledním útočištěm nepočetné skupiny Vertanů, posledních zastánců staréh řádu přírody. Především proto se planeta Herbis stala tečem Sithova zájmu."
Vznik a natáčení
Film se natáčel od léta roku 2002 a konec této strastiplné cesty sahá až do počátků roku 2005. Dlouho zůstalo jen u slibů, ale rekonstrukce našeho prvního nedokončeného "velkofilmu" Hvězdný Max: Galaktický rytíř nakonec spatřila světlo světa. Nejde o plnohodnotný film, ale o nedokončenou verzi tak, jak byla zanechána na konci roku 2004, zrekonstruována, sestavena do přijatelné podoby, se spoustou nedostatků a nedodělávek, přesto v poměrně uzavřeném stavu, jen s minimem skutečně provizorních scén. Video obsahuje úvodní vysvětlující komentář i některé vystřižené scény.
Zajímavosti z natáčení
1. Veškeré prostředí filmu je tvořeno miniaturami (vesmírná stanice, rakety, interiér stanice) či fotografiemi (planety, vesmír, krajina planety Herbis)
2. Šlo o zatím nejrozsáhlejší film s vlastní originální hudbou Martina Doležala.
3. Při natáčení jedné dramatické scény s Danielem Adamem bylo zničeno 1,5 židle.
4. K natočení prvního záběru nejmenované scény s Danielem Adamem bylo potřeba rekordních 91 pokusů (pro srovnání: Stanley Kubrick při natáčení filmu Osvícení dosáhl maximálního počtu pokusů na záběr 87, absolutní rekord drží Charlie Chaplin s filmem Světla velkoměsta - 342). Při natáčení tohoto záběru nikdo ze zúčastněných (režisér a herec) neutrpěl psychickou újmu, oba chtěli jen dosáhnout dobrého výsledku.
5. Mimozemšťany si zahráli maňásek Zarg a maňásek Logi, originální výroba.
Externí odkazy, ohlasy, zajímavosti
profil na Amaterskefilmy.cz

Hodnocení a komentáře návštěvníků